Obóz hobby horses 2022

Już kolejny rok wszystkie dzieci mogą uczestniczyć w specjalnym, unikatowym i ciekawym obozie letnim z hobby horses. To świetna wiadomość, gdyż coraz więcej osób wciąga ta zabawa i sport.

Raz, dwa, trzy – hobby horsy!

Obóz hobby horses to nie byle co. Wyjeżdżasz na świetną kolonię z wycieczkami i przygodami, zabierając ze sobą ulubionego konika na kiju. Codziennie organizowane są zabawy z konikami, zawody dla nich, budowanie torów przeszkód i rajdy. Tu na pewno nikt nie będzie się nudził. Tematyka koników, hodowli prawdziwych koni, ujeżdżania, pielęgnacji, sztuka z konikami w tle – to po prostu obóz hobby horses!

Tu spotkcie pasjonatów koników na kiju – osoby takie jak wy sami! Wspólnie spędzicie jedenaście szalonych dni pełnych atrakcji i ruchu. Obóz hobby horses odbywa się nad morzem i nad jeziorem – zależnie który z nich wybierzesz, takie przygody będą na Ciebie czekały.

Patataj! Patataj!

Obóz hobby horses nad morzem w programie ma rejs statkiem, wędrówki po plaży, kąpiele w morzu pod okiem ratownika, wycieczkę do aquaparku, rajd przygodowy i wędrówkę po rezerwacie, zakupy nadmorskich pamiątek, jedzenie lodów przy zachodzie słońca na plaży, a także sporo zabaw sportowych, olimpiad, gier integracyjnych i zabaw grupowych.

Obóz hobby horses nad jeziorem ma nieco inny program – tu odbędziecie wycieczkę do parku rozrywki i nad morze, będziecie grać w ciekawy “archery tag” i lacrosse, zobaczycie jak chodzi się po linie i po wodzie, będziecie pływać na gigantycznej desce SUP, kajakach i rowerkach wodnych, a w wolnych chwilach kąpać się w jeziorze, grać obozowe mecze w piłkę nożną czy siatkówkę plażową. Nie zabraknie też fakultetów dla chętnych, a więc darta, pingponga, paintballa czy strzelnicy ASG.

Sztuka i koniki…..

Na każdym obozie hobby horses są też elementy artystyczne – a więc rysowanie, malowanie, lepienie, robienie kolaży, origami, garncarstwo, tworzenie świec z wosku, ozdabianie przedmiotów techniką “decoupage” czy artystyczny quilling.

Miła naszym duszom jest też tematyka konna, a więc każdy obóz hobby horses ma także warsztaty o koniach, o ich pielęgnacji i utrzymaniu, quizy o konikach, filmy z końmi w tle, pogadanki i dyskusje na temat nauki jazdy konno, ras koni, końskiego zdrowia, a także roli koni w świecie. Udział w takim obozie jest naprawdę dużą dawką wiedzy, przygód i spełnienia marzeń, gdyż większość uczestników obozu to zapaleni fani koni prawdziwych jak i tych uszytych i osadzonych na drewnianym kijku.

Poważna sprawa!

Czy obóz hobby horses to zabawa, czy już może poważna sprawa i wstęp do nowego sportu? Nikt tego nie wie, ale hobby horsing ma dużą szansę stać się prawdziwą dyscypliną sportową dla dzieci i młodzieży. W Skandynawii już odbywają się zawody hobby horses, powstają fun cluby i miejsca, gdzie spotykają się dzieciaki lubiące te zajęcia.

Dla kogo ta zabawa?

Czy to zabawa czy sport – na pewno jest bardzo wciągające, bo mnóstwo dzieci stało się już pasjonatami koników na kijku. Szczególnie upatrzyły sobie te zabawy dziewczyny w wieku od 7 do 12 lat, głównie one są fankami i uczestniczkami jadącymi na obóz hobby horses. Chłopców jakoś mniej ta tematyka interesuje, ale zdarzają się i chłopaki. Dziewczynkom bardziej ta zabawa przypadła do gustu, gdyż poza sportem i aktywnością, zawodami i ruchem, mogą one koniki ozdabiać, tworzyć dla nich piękne uprzęże, czesać ich grzywy, samodzielnie wykonywać dodatki, a to także jest elementem całej zabawy i daje dużo radości, uczy też kreatywności.

Obóz hobby horses, tak samo jak zabawa konikami na podwórku w grupie dzieci, to świetna integracja z rówieśnikami, doskonała okazja do poznania nowych przyjaciół i do spędzania wspólnie czasu w kreatywny i pełen ruchu sposób. Warto więc zapisać się na obóz hobby horses – czeka tam niesamowita dawka przygody i radości.

Zobacz nasze obozy:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here