woda

Woda to podstawa ciecz ,z której się składamy i jest nam niezbędna dożycia. Jednak często sporo osób ma problem z odpowiednim nawodnieniem.Jak pić wodę? Mamy na to kilka sposobów!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-zaczac-pic-wode/

Jak pić wodę? W jakich dawkach spożywać tą ciecz?

Na początku warto zacząć od ilości spożywanej przez nas wody. Dorosły człowiek powinien pić 2.5 litra wody dziennie, jednakże nie jest to stała reguła. Może ona być zależna od płci, wagi i wieku. Jeśli chcesz się upewnić jaką dawkę wody powinieneś dostarczyć swojemu organizmowi, powinieneś skorzystać z darmowego kalkulatora, które przeliczą wasze zapotrzebowanie.

Jak polubić picie wody? Jakie dodatki do niej zastosować?

Woda jako nasz podstawowy i niezbędny do życia element, nie posiada smaku, dlatego wiele osób ma problem z jej spożywaniem. Dlatego aby wzbogacić swoje kubki smakowe czysta woda została zamieniona na soki, energetyki, colę czy inne napoje, które raz na jakiś czas, oczywiście nie zaszkodzą, jednak ciągłe ich spożywanie mogą pogorszyć nasz ogólny stan zdrowia oraz pogorszyć nasze samopoczucie. Jeśli nie smakuje ci woda w czystej postaci, spróbuj dodać coś do niej.

1.Truskawki, brzoskwinie, jabłka, porzeczka, borówki amerykańskie i wiele innych. Owoce pozostawią odrobinę smaku w wodzie.

2.Lemoniada to kolejny pomysł na urozmaicenie zwykłej wody zwłaszcza w upalne dni. Do wody wystarczy odrobina cytryny, limonki i mięty. Latem lemoniadę najlepiej wsadzić do lodówki lub dodać lodu, tak aby ją schłodzić.

3.Zioła również mogą dodać waszej wodzie nowego smaku. Poza miętą świetnie sprawdzi się także rumianek lub werbena.

Woda wspaniała dla każdego!

Wodę powinni spożywać nie tylko ci, którzy są na diecie i chcą zgubić zbędne kilogramy, czy również osoby które uprawiają sport. Każdy człowiek powinien ją pić, niezależnie od wieku, stylu życia, ilości aktywności fizycznej czy rodzaju pracy. Mimo tego że woda jest podstawowym budulcem naszego organizmu, często chwytamy po niezdrowe rozwiązania takie jak słodkie napoje gazowane które negatywnie wpłyną na nas samych.

Zobacz też: http://www.takeitizzy.pl/jakie-warzywa-sadzic-w-domowym-ogrodku/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here