Niemowlęce body

Każdy początkujący i przyszły rodzic zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zakupienie odpowiedniego zestawu ubranek dla Twojego maleństwa. Ważne jest nie tylko przygotowanie ubranek wyjściowych, które będą zabezpieczać Twoją pociechę przed zimnem i czynnikami pogodowymi. Nie mniej ważne jest przygotowanie ubranek stosowanych na co dzień, które będą miały bezpośrednio kontakt z powierzchnią skóry dziecka. Do grupy tych ubrań należą body, których zakup może przysporzyć nieco trudności. Poniżej rozwijamy ten temat oraz podpowiadamy jak kupować body, by wybrany produkt okazał się dopasowany i użyteczny. 

W poszukiwaniu body niemowlęcego 

Dlaczego w ogóle body niemowlęce stosuje się tak często? Czy są jego bardziej atrakcyjne odpowiedniki? Przede wszystkim – body jest niezwykle komfortowe zarówno w perspektywie potrzeb niemowlaka jak i jego rodziców. Sposób wykonania i krój tego ubranka ułatwia utrzymywanie pieluszki na swoim miejscu oraz przeciwdziała jej niepożądanego przesuwaniu się lub opadaniu. 

Ponadto, body jest ubrankiem łatwym do zakładania, co z pewnością docenią zarówno mamy jak i ich pociechy (których mięśnie szyi są jeszcze bardzo ograniczone). Zakładanie body nie nastręcza problemów, dzięki wygodnym sposobowi jego zapinania. Wśród dostępnych produktów znajdziesz body kopertowe (czyli body z zapięciami na boku, których nie trzeba ubierać przez głowę dziecka) jak i inne rozwiązania. Popularne są body z guzikami w kroku, które ułatwiają wkładanie i ściąganie. Znajdziesz także body zapinane na ramieniu, które są przeznaczone dla starszych maluchów. Atrakcyjne modele dla niemowlaków obu płci znajdziesz pod linkiem https://tuszyte.pl/pol_m_Niemowlak-100.html.

Ponadto, wybierając body, warto zwrócić uwagę na gramaturę użytego materiału, obecność dodatków syntetycznych oraz długość rękawa. Polecamy sięgać przede wszystkim po body w całości wykonane z naturalnej bawełny, pozbawionej dodatków tkanin sztucznych. Bawełna jest bezpieczna w kontakcie ze skórą niemowlęcia, przeciwdziała przetarciom i zaczerwienieniom oraz dobrze wentyluje skórę.

Długość rękawa ma natomiast znaczenie praktyczne. Im będzie on dłuższy, tym bardziej skuteczne będzie dane body w izolacji termicznej organizmu dziecka. W rezultacie – długość rękawa warto dobierać względem czynników pogodowych i panującej temperatury. 

Body, które zadowoli dzieci jak i ich rodziców

Obecnie, największą popularnością cieszą się body kolorowe, pokryte rozmaitymi, atrakcyjnymi wizualnie wzorem, grafiką lub deseniami. Produkty takie znajdziesz w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Ich dużą zaletą jest możliwość łączenia z innymi elementami ubioru, tworząc w ten sposób ciekawe aranżacje i zestawienia. 

Body może być także wyposażone w dodatkowe udogodnienia, które zwiększą przyjemność jego noszenia. Do takich należą boczne wkładki, umieszczone na ramionach. Ich zadaniem jest ułatwienie ułożenia główki w trakcie zakładania ubranka. Body takie jest wybierane przez bardziej doświadczonych rodziców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here