Lekcje pływania dla dzieci

Dzieci potrzebują dużo ruchu. W czasach, gdy spędzają wiele godzin przed ekranami telewizorów, komputerów i smartfonów jest to jak najbardziej wskazane. Mają one wiele możliwości uprawiania sportu, dodatkowych zajęć pozalekcyjnych i zabawy na świeżym powietrzu. Nadwaga i otyłość jest poważnym problemem u dzieci, z którym muszą zmierzyć się przede wszystkim ich rodzice. To  od nich w głównej mierze zależy, aby zachęcić swoją pociechę do korzystania z tego, co oferują pobliskie szkoły i kluby. Bez względu na to, czy są to zajęcia piłki nożnej, ręcznej, siatkówka, koszykówka lub nauka pływania, codzienny ruch jest dzieciom istotnie potrzebny. 

Otyłość to główny problem. Zapisz dziecko na lekcje pływania w Swimple

Nadwaga i otyłość wśród dzieci i młodzieży nie występuje tylko w Polsce. To problem globalny, z którym powinno się walczyć. Zła dieta i brak ruchu z czasem będzie prowadzić do rozwoju chorób, np. cukrzycy typu 2 lub nowotworów. Pandemia koronawirusa wymusiła na całym społeczeństwie długi okres spędzania czasu w izolacji. Odbija się to teraz na zdrowiu naszych dzieci, dla których kiedyś podwórko było miejscem do zabawy. Choć powoli wszystko wraca do normy, warto urozmaicać dzieciom dzień różnymi zajęciami. Nauka pływania dla dzieci Warszawa ze Swimple jest miejscem, gdzie dziecko nie tylko doskonali umiejętności pływackie, ale aktywnie spędza czas po szkole. Małe grupy szkoleniowe i instruktor w wodzie. Imprezy sportowe, przyjazna atmosfera i autorski program nauczania. Swimple to coś więcej niż nauka pływania.

Korzyści z nauki pływania. Dlaczego warto chodzić na basen?

Zajęcia na basenie i godzinny trening niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego dziecka. Przede wszystkim regularne pływanie poprawia wydolność płuc, dobrze wpływa na stawy i pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Dla dzieci najistotniejsze będzie to, że pływanie koryguje wady postawy, doskonale wzmacnia mięśnie, a także poprawia giętkość ciała i koordynację ruchową. 

Ten rodzaj sportu, jakim jest pływanie, pomaga w walce z otyłością i nadwagą u dzieci. To polecana aktywność przez lekarzy i fizjoterapeutów. Dzieci, szczególnie w okresie zimowym, mają znacznie mniej możliwości do spędzania wielu godzin na podwórku. Basen w 100% im to wynagrodzi, za sprawą zajęć organizowanych pod dachem hali.

Dołącz do rodziny Swimple. Mnóstwo dobrej zabawy gwarantowane!

W Swimple wiemy jak uczyć dzieci pływać. Szkoła nauki pływania w Warszawie od 12 lat zaprasza w swoje szeregi dzieci i dorosłych, które chcą uczestniczyć w zajęciach grupowych i indywidualnych na basenie. Aktywność fizyczna, zaangażowanie i dobra zabawa zachęca do korzystania z lekcji pływania w Swimple. Organizowane imprezy sportowe i coroczne obozy dostarczają mnóstwa emocji, nowych przyjaźni i kreują wspomnienia. Zajęcia prowadzą pasjonaci i pełni pozytywnej energii ludzie, dla których sport to prawdziwa pasja. Dołącz do nas już dziś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here