recepcjonistka

Wstępne wymagania w takiej pracy dotyczą czynności, które mogą znacząco różnić się od siebie w zależności od miejsca pracy. Dzielą się one w zależności od charakteru, prestiżu oraz wielkości hotelu czy lokalu, w którym znajdujemy zatrudnienie. W dużej mierze są to czynności dotyczące wykształcenia lub przygotowania merytorycznego jako recepcjonistka. Zazwyczaj jednak powtarzają się one w zależności od kilku podstawowych umiejętności, którymi powinniśmy wykazywać się przy staraniu się o pracę na takie stanowisko. Jakie wykształcenie zawodowe jest nam potrzebne do pracy jako recepcjonistka? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-recepcjonista-sprawdz-wstepne-wymagania-w-pracy-jako-recepcjonista/

Recepcjonistka – jakie wykształcenie zawodowe?

Wykształcenie zawodowe w tym zawodzie można zdobyć na kilku poziomach. Większe oraz bardziej prestiżowe ośrodki wymagają wyższych studiów. Dobrym wyborem są zatem kierunki związane z hotelarstwem lub turystyką i rekreacja z wyborem odpowiedniej specjalizacji, czyli zarządzanie w hotelarstwie, zarządzania małą firmą. Studia takie trwają zazwyczaj od trzech do pięciu lat, w zależności od tytuł licencjata czy magistra. Studia dają nam kompleksowe przygotowanie do pracy w branży turystycznej lub hotelarskiej. W przypadku recepcjonisty jest to dobre przygotowanie, które pozwoli nam na pracę w zawodzie. Dobrym przygotowaniem są również kierunki związane z administracją, zarządzaniem czy księgowością. Podczas studiów będą czekały na dodatkowe praktyki zawodowe, podczas którym poznamy zawód „od kuchni”.

Inne formy zdobycia pracy

Nie każdy ośrodek czy hotel wymaga od nas studiów wyższych. W wielu mniejszych miejscach, motelach, wypożyczalnia, teatrach czy miejscach, gdzie znajduje się recepcja wystarczy nam jedynie wykształcenie średnie. Jest ono dobrym podglebiem do studiów wyższych. Możemy ukończyć też technikum hotelarskie lub ekonomiczne. Ono również będzie oferowało nam zajęcia praktyczne. Nauka na studiach trwa 5 lat oraz daje nam tytuł zawodowy, a także maturę. Kiedy nasza edukacja potoczy się nieco inaczej, pozostają nam szkoły policealne. Możemy skorzystać też ze specjalnych kursów obsługi recepcji. Wówczas zapoznamy się z wymaganiami w takim zawodzie, etyką zawodową oraz sposobami na skuteczną obsługę klientów.

Zobacz też: http://www.stylizara.pl/hotelarz-od-czego-zaleza-jego-zarobki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here