Przejście przez rozwód z pomocą adwokata

Nawet najsilniejsze jednostki mogą ulec pewnym słabościom w momencie, gdy po kilku, kilkunastu albo kilkudziesięciu latach małżeństwa rozstają się ze swoim partnerem i to na drodze sądowej. Adwokat Poznań pomaga klientom przejść przez tę trudną sytuację. I to pomaga w różnoraki sposób, na kilku płaszczyznach.

Podstawy

Zawsze któraś ze stron musi wykazać się „inicjatywą”, polegającą na założeniu sprawy w sądzie, dzięki której para ustawia się w kolejce i może już spokojnie czekać na swoją rozprawę. Klient adwokata Poznań nie musi oczywiście sam tego robić. Prawnik wykonuje za niego wszelkie formalności i dba o to, by były wszystko odbywało się w zgodzie z przepisami.

Na samym początku rolą adwokata będzie więc przede wszystkim przygotowanie pozwu rozwodowego. Na specjalne życzenie adwokat może go też złożyć w odpowiedniej instytucji, w ten sposób od razu reprezentując swojego klienta.

Ustalenie najlepszych warunków rozprawy

Następnie podczas spotkań adwokata Poznań z klientem dojdzie do ustalenia wszelkich szczegółów całej rozprawy, czyli prawnik krok po kroku będzie wyjaśniać klientowi wszystkie jej etapy i rozkładać je na czynniki pierwsze. Jest to bardzo ważne, aby podejść do tego wszystkiego na poważnie. Klient musi wiedzieć, co go dokładnie czeka i musi być na to przygotowany, zwłaszcza jeśli rozwód nie ma się odbyć za porozumieniem stron.

W wielu przypadkach istnieje też opcja uzyskania dodatkowych alimentów od partnera, gdy np. do rozpadu małżeństwa doszło ewidentnie z winy tej drugiej strony i da się to udowodnić w sądzie. Adwokat na pewno sprawdzi, czy ta możliwość istnieje. W razie czego pomoże też w uzyskaniu alimentów na dzieci, jeżeli te mają zostać z jego klientem.

Analiza kosztów

Załatwianie tego rodzaju spraw wiąże się oczywiście z niemałymi wydatkami, jednakże klient od samego początku może się do nich przygotować. Koszty prowadzenia sprawy są jasne i jawne. Adwokat Poznań na pewno porozmawia na ich temat już na pierwszym spotkaniu. Zawsze można też zerknąć do jego cennika usług. Tam powinno się znaleźć wszystkie kluczowe informacje.

Adwokat zaprezentuje również klientowi wszystkie koszty sądowe. Koniec końców klient będzie już dokładnie wiedzieć, ile wyniesie go cały rozwód.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here