Faktury online z poziomu urządzeń mobilnych

Zaletą wielu narzędzi służących do generowania faktur online jest ich transparentność pod kątem wykorzystywanych do tego celu platform. Zdecydowana większość tych aplikacji posiada swoje wersje dla urządzeń mobilnych, co oczywiście znacznie przyspiesza proces fakturowania.

Telefon na wyciągnięcie ręki

Zaletą nowoczesnych narzędzi do generowania faktury online jest to, że proces ten może odbywać się za pośrednictwem smartfonu lub tabletu. Wystarczy do tego odpowiednia aplikacja, która jest składową większego, informatycznego systemu fakturowania. Dzięki niej można – przynajmniej w znacznej mierze – sporządzić i wygenerować fakturę.

Naturalnie aplikacja ta współpracuje z większym systemem wymiany danych, który jest również dostępny w komputerze (aplikacja webowa, strona www). Obydwa te narzędzia korzystają ze wspólnej, odświeżanej na bieżąco bazy danych, dzięki czemu wprowadzanie danych do faktur na telefonie, nie musi wiązać się z czasochłonnym wklepywaniem wielu różnych danych.

Drukowanie – to nie problem!

Użytkownik nowoczesnego systemu fakturowania online nie musi korzystać z dostępu do kabla i drukarki. Interesujące go dane można z łatwością przesłać do modułu WiFi, który umożliwi szybkie przesyłanie do drukarki istotnych informacji. Warto też podkreślić, że większość nowych drukarek posiada stosowne narzędzia, które w znacznym stopniu to ułatwiają.

Mobilne narzędzia do fakturowania online pozwalają na wykorzystanie pełni potencjału, jaki niosą ze sobą programy stacjonarne. Istnieje możliwość wydrukowania pliku z informacjami dodatkowymi, w tym np. ze znakiem wodnym. Co więcej, można też wprowadzać faktury online korygujące i wiele innych, specjalistycznych dokumentów.

Aplikacja mobilna w zestawie

Użytkownik mobilnej aplikacji do fakturowania online ma również możliwość połączenia jej funkcjonalności z możliwościami, jakie oferują analogiczne narzędzia. Mowa tu przede wszystkim o programach do zarządzania magazynem, aplikacjach do obsługi danych klientów i kontrahentów itd.

Podsumowując, nowoczesne technologie mają również wpływ na sposób kształtowania aplikacji księgowych i rachunkowych. Coraz częściej są one dostosowywane do potrzeb urządzeń mobilnych, z których – zwłaszcza w kontekście e-handlu – korzysta więcej niż połowa Internautów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Afaktury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here