Oprogramowanie erp

System erp to system informatyczny, który służy do kompleksowego zarządzania sprzedażą, finansami, księgowością oraz zaopatrzeniem przedsiębiorstwa. System ten umożliwia zaplanowanie poszczególnych prac i zarządzanie nimi.

Budowa oprogramowania erp

Oprogramowanie informatyczne zbudowane jest z bazy danych i odpowiednich modułów. Podstawą na jakiej zbudowany jest system jest baza danych identyczna na każdym z modułów. Moduły odpowiedzialne są za przechowywanie i zarządzanie informacjami oraz obsługę i planowanie prac w firmie, a także za zaopatrzenie i sprzedaż. Istnieje także moduł, który przypisany jest do transportu i projektowania towarów. Erp pozwala dobrać odpowiednie moduły do konkretnego przedsiębiorstwa.

Korzyści z oprogramowania erp

Korzyści jakie płyną z erp są uzależnione od potrzeb firmy oraz celów jakie chce osiągnąć przedsiębiorca. Korzyściami tymi są:
– zmniejszenie kosztów pracy poprzez zmechanizowane poszczególnych etapów produkcji,
– zaoszczędzenie czasu przez skrócenie czasu jaki potrzebny jest do realizacji zamówienia oraz kompletowania go i układania towarów w magazynie,
– lepsza jakość usługi, dzięki szybkiemu dostępowi do potrzebnych danych,
– decyzyjność informacje zawarte w oprogramowaniu erp pozwalają szybko podjąć ważne decyzje,
– łatwy dostęp do informacji dzięki ich posortowaniu na konkretne foldery i brak problemów ze znalezieniem odpowiednich danych,
– bezpieczeństwo, ponieważ dane są chronione i dostęp do nich ma określone grono osób,
– zminimalizowanie strat poprzez ciągły wgląd do stanu magazynowego oraz ograniczenie kosztów związanych z opłatą za teren magazynowy.

Cena oprogramowania erp

Cena oprogramowania uzależniona jest od rodzaju przedsiębiorstwa oraz jego potrze. Ważne jest by określić wszystkie elementy jakie dotyczą inwestycji. Podstawowe oprogramowanie erp umożliwia wystawianie faktur, zarządzanie magazynami i zaopatrzeniem, transportem oraz kadrą i sprzedażą gotowych towarów. Koszt podstawowego oprogramowania to około kilkadziesiąt złotych miesięcznie, co w skali roku daje koszt kilkuset złotych. Cena rozbudowanego oprogramowania uzależniona jest od elementów z jakich się składa oraz od indywidualnego cennika firmy, która zajmuje się wykonywaniem oprogramowania erp.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy BPSC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here