Rękawiczki nitrylowe

Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe stanowią obok rękawiczek lateksowych najczęściej wybierany produkt medyczny. Świetnie sprawdzają się zarówno podczas zabiegów oraz diagnostyki, ale także nadają się do codziennego użytku wszędzie tam, gdzie potrzebna jest ochrona rąk przez zarazkami, bakteriami, środkami chemicznymi i zanieczyszczeniami.

Kto i kiedy powinien stosować rękawiczki nitrylowe bez pudru?

Jest to produkt, który sprawdza się naprawdę w wielu różnych sytuacjach życiowych. Oczywiście pierwszą i najważniejszą funkcją, jaką pełnią rękawiczki jest ochrona przed wirusami i bakteriami. Z tego powodu stosowane są one przez osoby, które pracują w laboratoriach, w salonach kosmetycznych i salonach urody. Pracownicy salonów tatuaży oraz stomatolodzy także używają w pracy rękawiczek nitrylowych.

W zasadzie w każdym zawodzie, w którym wymagana jest dbałość o zachowanie szczególnej ostrożności w przenoszeniu zarazków i bakterii rękawiczki nitrylowe bezpudrowe są używane. Często można spotkać je u osób pracujących w przemyśle spożywczym, ale także u zwykłych osób, które pracują w ogródku lub sprzątają mieszkanie używając do tego nieprzyjemnych dla skóry środków chemicznych.

Jakie właściwości mają rękawiczki nitrylowe bez pudru?

Przede wszystkim są one odporne na rozdarcie i ścieranie. Cechują się dużą odpornością na przekłucie i przebicie, dzięki czemu tak świetnie sprawdzają się w gabinetach zabiegowych.

Jest to także materiał, dzięki któremu można z dużą dokładnością wykonywać pracę. A więc nie ograniczają one ruchów oraz nie powodują, że wykonywany zabieg mógłby przebiec niepomyślnie. Doskonale sprawdzają się w pracy z kwasami, rozpuszczalnikami, tłuszczami i olejami. Bardzo dobrze znoszą także niskie temperatury i nie powodują reakcji alergicznych, jak to bywa w przypadku rękawic lateksowych.

Nitrylowe rękawiczki bezpudrowe – produkt wysokiej jakości!

Nitryl jest materiałem, który jest bardzo odporny i wytrzymały. Jest to syntetyczny odpowiednik naturalnej gumy. Rękawiczki nitrylowe nadają się idealnie dla osób, które mają delikatną skórę dłoni i szybko ulegają podrażnieniu.

Dodatkowym autem tego produktu jest brak substancji pudrujących, co również powoduje, że dłoń reaguje bardzo dobrze na kontakt z rękawiczką.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here