Jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry

My, kobiety nie potrafimy żyć bez kosmetyków. Uwielbiamy te przeznaczone do pielęgnacji, ale jeszcze bardziej te do makijażu. Wybór kosmetyków na rynku jest ogromny. Niestety sięgając po niektóre z produktów, możemy tylko zaszkodzić naszej cerze. Jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry?

Dobór kosmetyków wcale nie jest taki prosty, jak nam się wydaje. Powinnyśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na nasz typ cery. Do typów skóry zaliczamy: cerę tłustą, normalną, mieszaną, suchą, wrażliwą, dojrzałą, naczynkową oraz ze skłonnością do trądzików. Kiedy określimy typ naszej cery, możemy zacząć dopasowywać sobie kosmetyki.

Do cery tłustej najlepsze okażą się produkty, które nie zawierają cząsteczek tłuszczu. Muszą być, więc kosmetykiem typu „oil free”. Nie powinny także zawierać alkoholu. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami skóry normalnej, to możemy mieć powód do dumy. Taki typ cery trafia się wśród dorosłych naprawdę rzadko. Przy takim typie warto postawić na produkty nawilżające i odżywiające. Nie możemy doprowadzić do przesuszenia. Przy cerze mieszanej musimy uporać się z dwoma problemami: nadprodukcją sebum w strefie T i przesuszeniem szyi oraz policzków. Do tej cery odpowiednie kosmetyki to m.in. tonik matujący, produkty z filtrem przeciw promieniom UV, kwasy oraz kremy nawilżające. Jeśli chodzi o cerę suchą, to rozróżniamy jej dwa typu: skóra odwodniona i odtłuszczona. Jest to bardzo wymagający typ cery. Powinnyśmy przede wszystkim postawić na nawilżenie i natłuszczanie skóry. Warto także zainwestować w nawilżacz powietrza.

Do skóry wrażliwej idealnie nadadzą się kosmetyki bezzapachowe, ponieważ często substancję zapachową potrafią wywołać podrażnienia. Kosmetyki do cery dojrzałej, powinny być silniejsze od tych przeznaczonych dla młodych kobiet. Warto zainwestować w takie, które w składzie mają minerały, witaminy i hormony. Wybierając kosmetyki do cery naczynkowej, warto zaopatrzyć się w preparaty zawierające substancje takie jak: krzem, witamina K, witamina C, witamina PP, wyciąg z kasztanowca, ekstrakt z miłorzębu japońskiego, wyciąg z arniki górskiej. Przy cerze trądzikowej minimum jest płyn do mycia twarzy oraz krem do cery trądzikowej. Przy takim typie skóry warto także sięgnąć po peeling enzymatyczny, który delikatnie złuszcza naskórek.

Jak widzicie, do każdego typu cery są polecane inne kosmetyki. Co jednak zrobić, jeśli nie mamy blisko drogerii stacjonarnej, a w naszym pobliskim sklepiku nie ma nic odpowiedniego? Na pomoc przychodzi wtedy drogeria internetowa z kosmetykami. Ich asortyment jest na prawdę ogromy i na pewno każda z nas, kobiet, znajdzie tam coś dla siebie.

Przeczytaj też https://www.zeberka.pl/pielegnacja/na-kosmetyki-z-tym-olejkiem-powinien-postawic-twoj-facet-w-codziennej-pielegnacji/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here