termofor niemowlęcy - jaki wybrać?

Termofor dla niemowlaka, jest nieocenionym przedmiotem. Dzięki niemu, jesteśmy w stanie załagodzić dolegliwości bólowe brzuszka malucha. Wystarczy ciepły okład, który zmniejszy obrzęk oraz ból. Zapewnia niemowlakowi spokojny sen.

Czym są suche termofory?

Maluchy często cierpią na bóle brzuszka, jest to niezwykle męczące zarówno dla nich, jak i dla rodziców. Dziecko płacze, jest zmęczone, a rodzice bezradni. Często nie wiedzą jak pomóc maluchowi. Rozwiązaniem w takiej sytuacji, może stać się użycie dziecięcego termofora. Taki termofor ma niewielki rozmiar, jest w kształcie prostokąta lub koła. Jego waga nie przekracza 200 gram. Dzięki temu jest idealnie dopasowany do dziecka.

W przypadku dzieci zaleca się stosowanie suchych termoforów. Takie termofory wypełnione są zazwyczaj łuską gryczaną, pszenicą lub pestkami wiśni. Ich zaletą jest to, że nie są w stanie spowodować odparzeń, może je stosować wielokrotnie. Niektóre modele, które są porządnie wykonane nawet można prać.

Termofory dla niemowląt

Suche termofory wykorzystuje się do nagrzania brzuszka malucha, co daje super efekty przed masażem przeciwkolkowym. W zimowej porze możemy takie termofor umieścić w nóżkach dziecka, co spowoduję, że będzie mu ciepło. A gdy dopadnie go choroba, termofor spokojnie można umieścić w łóżeczku dziecięcym. Dzięki niemu dziecko się wygrzeje i wypoci.

Który termofor będzie lepszy dla niemowlaka, gumowy czy z pestek wiśni?

Większości z nas termofor, kojarzy się z gumową poduszką, do której należy wlać wrzątek. W ostatnim czasie bardziej popularne stały się termofory suche, które są wypełnione pestkami wiśni. Czym się różnią? Mają na pewno mniejszy rozmiar, dzięki temu super sprawdzają się u dzieci. Aby otrzymać ciepły okład, nie musimy wlewać do nich wody.

Pestki wiśni, po nagrzaniu uwalniają ciepło przez godzinę. Nagrzać taki termofor można na grzejniku, w piekarniku lub w kuchence mikrofalowej. Kolejną zaletą stosowania jest przyjemny wiśniowy zapach, który uwalnia się podczas nagrzania termoforu. Takie termofory są również tańsze niż termofory gumowe oraz dodatkowo są naturalne.

Przeczytaj też: http://www.takeitizzy.pl/szumiace-misie-czy-szumiace-maskotki-sa-odpowiednie-dla-niemowlaka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here