Manekiny sklepowe dziecięce – czy warto się w nie zaopatrzyć?

0
1793

Chyba nikt, kto pracuje w jakimkolwiek sklepie odzieżowym – niezależnie, czy sieciówce, czy ekskluzywnym butiku – nie ma wątpliwości, ze manekiny są niezbędnym wyposażeniem takiego sklepu. Jednak, gdy mowa o manekinach, kojarzą nam się przede wszystkim sylwetki wzorowane na dorosłych osobach. Kiedy warto rozważyć zakup manekinów sklepowych o dziecięcej sylwetce?

Podstawowa zasada: nie pokazuj towaru, którego nie posiadasz

Skrajności nigdy nie są dobre; nie inaczej jest z tworzeniem ekspozycji sklepowych. Z jednej strony błędem jest pomijanie najmłodszych klientów przy ustawianiu witryny, mimo że posiada się zaprojektowaną z myślą o nich odzież. Z drugiej strony niektórzy projektanci, pragnąc stworzyć rodzinną scenkę na wystawie, ukazują manekiny dziecięce, mimo że sklep w ogóle nie posiada takich ubrań. W obu tych sytuacjach może dojść do nieporozumień i albo zmniejszymy szanse na sprzedaż, albo sprawimy rozczarowanie klientom. Pamiętajmy więc, że dziecięce manekiny sklepowe warto umieścić na witrynie, ale tylko wtedy, gdy rzeczywiście posiadamy dziecięcą odzież. Nie tylko pokażemy w ten sposób szerszy zakres swojego asortymentu, ale także sprawimy, że najmłodsi klienci poczują się bardziej jak u siebie.

Sklepowe manekiny dziecięce: podstawowe rodzaje

Sklepowe manekiny dziecięce dzielą się na realistyczne i abstrakcyjne. Realistyczne często do złudzenia przypominają żywe osoby, natomiast abstrakcyjne zachowują rzeczywiste proporcje, za to twarz nie ma wyraźnie zaznaczonych rysów. Bywają też wykonane w nietypowych kolorach, a niektóre modele mają np. drewniane ręce przypominające manekiny używane przez artystów. Oba rodzaje sklepowych manekinów dziecięcych można zobaczyć np. tu: https://sklep.moremannequins.pl/manekiny-dzieciece.5. Warto przyjrzeć się zarówno abstrakcyjnym, jak i realistycznym i zastanowić się, który typ będzie lepiej pasował do oferowanych w naszym sklepie kolekcji i sposobu, w jaki chcemy urządzić witrynę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here