Pieluszki dla noworodka

Świeżo upieczona mama trzymająca w ramionach swoje pierwsze dziecko, zawsze ma wiele pytań i wątpliwości.
Troska o dziecko, brak doświadczenia w opiece nad nim sprawia, iż pierwsze tygodnie pełne są obaw i niepewności.
Czy aby na pewno dobrze dbam o pępek maluszka? Dlaczego znowu płacze? Coś go boli? Co to za wysypka?
To naturalne, że opieki nad dzieckiem trzeba się nauczyć. Musimy je poznać, nauczyć pewnych przyzwyczajeń. Po pewnym czasie matka zacznie rozróżniać rodzaj płaczu i będzie wiedziała, czy niemowlę jest głodne czy śpiące.
Trzeba ustalić pewien harmonogram dnia i trzymać się go konsekwentnie. Małe dziecko dobrze czuje się w miejscach, które zna. Nie dziwmy się więc, kiedy będziemy próbować położyć go spać u babci lub siostry, bezskutecznie.
Jego łóżeczko, to jego twierdza, tu czuje się dobrze, tutaj bezpiecznie zasypia. Dobrze więc, aby na początku nie zabierać mu tych przyzwyczajeń.
Kiedy się obudzi, zawsze dobrze zmienić mu pieluchę i go nakarmić. Przewijanie przed karmieniem pomoże uniknąć ulewania, z którym możemy mieć problem, jeśli będziemy to robić przy pełnym brzuszku maluszka.
Wiele kobiet zastanawia się ile pieluch dla noworodka będzie odpowiednią ilością.
Pieluszkę należy zmienić zawsze, kiedy uważamy, że jest już pełna. Każdy ma inne standardy, warto więc obserwować maluszka, a szybko znajdziemy odpowiedni rytm zmiany pieluszki.
Noworodek je średnio co 3 godziny, wtedy też należy mu zmienić pieluszkę. Nie ma potrzeby robić tego częściej, czy rozbudzać dziecko, bo przesunął porę karmienia na czwartą godzinę.
Niemowlęta doskonale komunikują się z rodzicami, kiedy coś im nie pasuje. Jeśli okaże się, że pieluszka nie była wystarczająco chłonna i zmoczyła ciuszki maluszka, jego płacz na pewno nas o tym szybko poinformuje.
Ile pieluch dla noworodka będzie więc optymalną liczbą na dobę? To koło 7-8 sztuk. Małe dzieci potrafią jednak, dużo częściej niż dorośli, robić kupkę.
W tym przypadku ważne jest, aby na bieżąco kontrolować zapach pieluszki. Kiedy tylko zorientujemy się, że noworodek zrobił kupkę, należy natychmiast zmienić mu pieluszkę.
Im dłużej leży nieprzebrany, tym bardziej niekomfortowo się czuje, a jego skóra może dostać odparzeń.
Każda pielucha może odparzać, więc warto zawczasu, zakupić w aptece czy drogerii odpowiednie kosmetyki, które pozwolą zadbać o wrażliwą pupę noworodka.
Poza jednorazowymi pieluszkami, warto mieć przygotowane również pieluchy tetrowe, które przydadzą się w bardzo wielu miejscach.
Po pierwsze noworodki mają jeszcze bardzo niedojrzały przewód pokarmowy, czego efektem jest częste ulewanie na początku. Nieocenione okażą się wtedy wielorazowe pieluchy z tetry czy bawełny.
W lecie doskonale pomogą ochronić skórę dziecka przed promieniami słonecznymi, jeśli zapomnimy parasolki. Często też są niezbędne u lekarza podczas badania.
A zatem ile pieluch dla noworodka przygotować? Tetrowych – na początek około 10-15 sztuk powinno wystarczyć. Kilka bawełnianych lub bambusowych również zawsze się przyda.
Ile pieluch byśmy nie kupili, możemy mieć pewność – każda zostanie wykorzystana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here