Kosmetyki dla niemowląt

Niemowlę w domu to przede wszystkim nowe obowiązki, których trzeba się nauczyć i do nich przyzwyczaić. Małe dziecko zmienia w życiu wszystko, odwraca je do góry nogami i nadaje nowego sensu. To odpowiedzialność na całe życie, do której człowiek bardzo szybko się przyzwyczaja. Maluszek w domu to wielka radość i szczęście. Początki są trudne… Częsty płacz, nieprzespane noce, to tylko część uroków macierzyństwa. Człowiek chodzi śpiący, głodny, zmęczony, jednak jeden uśmiech dziecka potrafi to wszystko wynagrodzić. Z nawiązką.
Trzeba się więc na jego przyjście dobrze przygotować.
Kiedy przygotowujemy wyprawkę dla niemowlaka myślimy o wielu niezbędnych produktach.
Nie poradzimy sobie bez takich podstawowych akcesoriów jak łóżeczko, fotelik samochodowy czy wózek. Niezbędne będą różnego rodzaju ciuszki, takie jak pajacyki, body z krótkim i długim rękawem, a także śpiochy czy kaftaniki. Warto również, zanim na świecie pojawi się maluszek, zaopatrzyć się w wanienkę ze stelażem oraz przewijak, które zdecydowanie ułatwią nam opiekę nad dzieckiem.
Bardzo ważne jest, aby mieć na uwadze, że maluszki mają bardzo wrażliwą skórę – zwłaszcza kiedy będziemy decydować jakie kosmetyki kupić dla noworodka.
Niezmiernie istotne jest, aby dobierać tylko te przeznaczone od pierwszego dnia życia, jak również posiadające odpowiednie certyfikaty i atesty, jak choćby Instytutu Matki i Dziecka.
Zanim założymy dziecku jakikolwiek ciuszek, musi być on wyprany w odpowiednim proszku i płynie dla niemowląt. Do wyboru mamy coraz więcej marek, taki jak Lovela, Jelp czy Bobini. Ważne jest również, aby każdy ciuszek wyprasować.
Wrażliwa skóra noworodka wymaga specjalnej opieki. Kiedy zastanawiamy się jakie kosmetyki kupić dla noworodka, musimy mieć świadomość, że nie może on używać tych samych produktów co dorośli.
Wielu pediatrów i położnych zaleca, by na początku kąpać niemowlęta przy użyciu emolientów, które nie uczulają, a przy okazji nawilżają odpowiednio skórę naszego maluszka. Warto również zaopatrzyć się w krem z podobnej linii, w razie potrzeby nawilżenia twarzy czy skóry dziecka.
Odpowiedniej pielęgnacji wymaga również pępek noworodka. Nim odpadnie kikut należy ostrożnie przemywać jego okolice Octeniseptem – środkiem odkażającym, który przyda się również kobiecie w połogu, przy dbaniu o ranę poporodową.
Jakie kosmetyki kupić dla noworodka poza dotychczas wymienionymi?
Pieluszki, które zakładamy dzieciom często potrafią odparzać wrażliwą skórę noworodka, dobrze więc być zawczasu przygotowanym na taką ewentualność i mieć w zanadrzu zasypkę oraz maść przeciwko odparzeniom.
Będąc w aptece warto również zakupić gaziki jałowe oraz niejałowe, które przydadzą się na przykład przy przemywaniu twarzy czy pielęgnacji pępka. Do listy dodajmy również czopki lub kropelki przeciwgorączkowe.
Ponieważ noworodki, których przewód pokarmowy jest jeszcze bardzo niedojrzały, często cierpią na kolki, aby ulżyć maluszkowi warto przygotować się wcześniej i mieć w swojej apteczce kropelki Espumisan czy Biogaia.
Oczywiście większość z tych produktów jest ogólnodostępna i można je kupić z dnia na dzień. Kiedy jednak dziecko płacze, chcemy mu ulżyć jak najszybciej. Dobrze więc jest być przygotowanym zawczasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here