Dowiedz się, jak przygotować dom na narodziny dziecka

Czas porodu to dla każdej rodziny niezwykle chaotyczny okres i choć większość przygotowuje się do niego od kilku miesięcy, to i tak zawsze zdarzy się jakaś zaskakująca sytuacja. Im bliżej narodzin, tym więcej stresów oraz zamieszania. Dlatego jeśli zastanawiasz się, kiedy przygotować pokój dla noworodka, żeby ze wszystkim zdążyć, odpowiedź jest bardzo prosta – trzeba to zrobić jak najszybciej. Młodzi rodzice często jednak nie wiedzą, co powinno znaleźć się w dziecięcej wyprawce, aby noworodek miał wszystko, co niezbędne. Dobrze byłoby też nie wydawać pieniędzy na niepotrzebne rzeczy, ponieważ w tym okresie dla rodziców liczy się każdy grosz. Trudno się dziwić, nowy członek rodziny to ogromny wydatek. Zobacz, jakie rzeczy warto kupić, aby poprawić komfort życia Twój oraz dziecka.

Zasłony do pokoju
Wzrok małego dziecka jest niezwykle wrażliwy. Ostre promienie słońca mogą zakłócać sen i prowadzić do ciągłego niewyspania, co wiąże się z niezadowoleniem maluszka oraz płaczem. Dlatego warto zainwestować w zasłony do dziecięcego pokoju, które pozwolą Ci regulować sen dziecka i stwarzać mu dogodne warunki do spania nawet w środku dnia. Jest to niezwykle ważna kwestia, ponieważ noworodek przesypia większość doby. I jeśli zależy Ci na ogólnym zadowoleniu wszystkich domowników, musisz dbać o to, by jego drzemki były jak najlepszej jakości.

Łóżeczko
Trudno wyobrazić sobie pokój dla dziecka bez odpowiedniego łóżeczka. Ich wybór na rynku jest przeogromny, dlatego jeśli wciąż masz wątpliwości, kiedy przygotować pokój dla noworodka, powinieneś przejrzeć całą ofertę i spróbować w krótkim czasie wybrać to jedyne. Jakie łóżeczko będzie idealnym wyborem, którego nie będzie trzeba wymieniać po dwóch latach? Dobrze sprawdzą się takie z regulowaną wysokości i ochronnymi szczebelkami, które w miarę upływu czasu można zdjąć. Warto także dokupić do łóżeczka specjalne ochraniacze – małe dzieci często wiercą się podczas snu i nie kontrolują swoich ruchów. Dobry ochraniacz zminimalizuje ryzyko przeróżnych urazów, które zagrażają zdrowiu dziecka.

Przewijak
Bardzo ciężko i niebezpiecznie dbać o higienę noworodka, nie mając w domu przewijaka. Zazwyczaj można dostać ich dwa rodzaje – takie nakładane na łóżko i te posiadające własną szafkę. Jeśli pokój dziecka nie jest zbyt mały, szafka będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ pozwoli mieć pod ręką wszystkie niezbędne do przewijania rzeczy. Podczas zmieniania dziecku pieluszek, trzeba zawsze mieć je na oku. Im starszy noworodek, tym bardziej ruchliwy, a każdy upadek może mieć bardzo przykre konsekwencje.

Poduszka do karmienia
Wygoda podczas karmienia to ważna sprawa nie tylko dla mamy, ale i dla dziecka. Niewłaściwe ułożenie ciała oraz zbyt napięte mięśnie spowodują spory dyskomfort, ponieważ na początku życia noworodka karmienia odbywają się bardzo często i trwają nawet kilkadziesiąt minut. Trzeba pamiętać, że dziecko wyczuwa każdy stres oraz nerwy mamy. Odpowiednio dobrana poduszka zapewni znaczną poprawę komfortu i zadowolenia zarówno dla mamy, jak i dla noworodka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here