Kocyk dla noworodka

Dziecięca wyprawka to temat rzeka. O potrzebach dzieci można by rozprawiać naprawdę bardzo długo. W praktyce jednak rodzice mają w tym względzie bardzo odmienne zdanie. Niektórzy podchodzą do tematu na spokojnie oraz z dystansem. Kupują jedynie to, czego w danej chwili potrzebują. Na zakupach nie szaleją, ponieważ po pierwsze sporo rzeczy dziecko dostanie od krewnych, a po drugie bobas bardzo szybko rośnie, więc nie ma sensu płacić za liczne ubrania w tym samym rozmiarze. Jednak pewne elementy wyprawki są bardziej uniwersalne i mają wszechstronne zastosowanie. Tak jest między innymi z kocykami. Potrzebne są już pierwszego dnia życia dziecka, potem do nosidełka, wózka i łóżeczka. Ile kocyków dla noworodka należy kupić? Na początek wystarczą dwa, choć potem potrzeby mogą wzrosnąć. Zwłaszcza że dzieci nie tylko śpią na kocyku czy pod nim, ale także używają go do zabawy. Starsze dziecko także będzie go potrzebowało. W cieplejsze dni zastąpi kołderkę, w szczególnie chłodne można się nim owinąć podczas spaceru.

Pytanie ile kocyków dla noworodka można zastąpić innym, mianowicie dotyczącym jakości takiego produktu. Otóż w dobry kocyk opłaca się zainwestować nieco więcej pieniędzy. Posłuży na dłużej, często wykonany jest także z materiałów znacznie lepszej jakości. Co za tym idzie nie uczula i nie podrażnia. Jest natomiast w pełni bezpieczny najpierw dla noworodka, a potem przyda się także starszemu dziecku. Po czym poznać taki dobry kocyk? Cena nie zawsze jest tu miarodajna, ponieważ na rynku można znaleźć zarówno drogie choć niezbyt dobre wyroby, jak i przystępne cenowo kocyki z materiałów wysokiej jakości. Mając wątpliwości, warto poszukać informacji w Internecie. Mnóstwo rodziców publikuje tam swoje komentarze i wskazówki. Nie tylko te dotyczące liczby kocyków czy materiałów, z jakich powinny być uszyte. Na blogach i forach bez trudu znajdzie się wątek poświęcony wybranemu zagadnieniu. Można mieć pewność, że jeżeli samemu ma się jakiś problem, z pewnością inni rodzice już go przerabiali. W dobie tak rozwiniętych narzędzi komunikacyjnych informacje i inspiracje znaleźć można na każdym kroku. Warto czerpać z doświadczenia innych, a przynajmniej brać ich rady pod uwagę.

Wracając do samego kocyka, to warto podkreślić, że jest to jeden z najlepszych prezentów, jaki można zrobić noworodkowi oraz jego rodzicom. To produkt na tyle przystępny cenowo, że większość osób może sobie na niego pozwolić. Z drugiej strony rodzicom bardzo się przyda, teraz oraz w przyszłości, kiedy maluch już podrośnie. Jeżeli ktoś spodziewa się dziecka, to zapewne nieraz usłyszy pytanie, co mu się przyda. Warto wówczas powiedzieć o kocyku. Bez znaczenia, ile kocyków dla noworodka już się posiada, zawsze przyda się jeszcze jeden. Tym bardziej, że wykorzystuje się je przez cały rok. W chłodniejsze dni do ogrzania i latem do zabawy w ogrodzie czy na placu zabaw. Co za tym idzie kocyk dosyć szybko się brudzi, niszczy. Dobrze mieć wówczas egzemplarz w zapasie. Chociażby na czas prania pozostałych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here