Dowiedz się, co kupić, aby noworodek był szczęśliwy

Kiedy na świecie pojawia się noworodek, cały świat świeżo upieczonych rodziców wywraca się do góry nogami. Wszystko to, na co przygotowywali się przez ostatnie dziewięć miesięcy w końcu stało się prawdą, a mimo to wciąż nie mogą wyjść z szoku. Dlatego też kompletowanie wyprawki noworodka tuż przed jego narodzinami nie ma żadnego sensu. Wyrobienie się w czasie graniczy z cudem. Musisz mieć wszystko przygotowane nawet miesiąc przed planowaną datą przyjścia na świat swojej pociechy. Zawsze okaże się, że czegoś zapomnieliśmy, czegoś jeszcze brakuje albo coś nie działa tak, jak powinno, dlatego warto mieć dodatkowy czas na dokupienie niezbędnych rzeczy. Czy wiesz, co powinno znaleźć się w pokoju noworodka, aby dziecko dorastało w komfortowych warunkach? Oto kilka rzeczy, które są niezbędne zarówno dla noworodków, jak i dla rodziców.

Rożki dla noworodków
Rożek dla noworodka znacznie poprawia komfort życia malucha i jego opiekunów. Rożek pomaga w usypianiu dziecka oraz uspokajaniu go podczas płaczu. Jest także niezwykle przydatny podczas karmienia. Trzyma dziecko w bezpiecznej pozycji, dlatego nie ma opcji, że maluch się wyślizgnie lub dostanie tam, gdzie być go zdecydowanie nie powinno. Ile rożków dla noworodka należy kupić, by wystarczyły na cały czas opieki nad dzieckiem? Jeden na pewno nie wystarczy. Kiedy karmimy noworodka, rożek może zalać się mlekiem lub dziecku może się ulać. Wtedy warto mieć zapasowy, żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Elektryczna niania
Podczas pierwszych dni życia noworodek wymaga bezustannej opieki. Ale każdy z rodziców ma swoje życie i obowiązki w domu, którymi zająć się po prostu musi. Każdy jednak boi się zostawić swoje dziecko samo, żeby nie stała mu się żadna krzywda. Możemy przecież nie usłyszeć płaczu, dziecko może się zakrztusić, może też wystąpić bezdech. W nagłych sytuacjach elektryczna niania zaalarmuje nas o zagrożeniu i zapewni swego rodzaju komfort psychiczny. Mimo wszystko, nawet jeśli posiadamy taką nianię, musimy pamiętać, żeby co jakiś czas zajrzeć do dziecięcego pokoju i sprawdzić, czy na pewno wszystko w porządku. Ostrożności nigdy nie jest za wiele, szczególnie, gdy opiekujemy się tak kruchą i delikatną istotą.

Banan do karmienia
Poduszki do karmienia znacznie ulepszają komfort życia mam i dzieci. Noworodki nie jedzą zbyt dużo, ale często, a ich karmienie może trwać nawet godzinę. Wszystko przez to, że nie potrafią jeszcze dobrze ssać mleka i mają malutkie żołądki. Dlatego noworodka trzeba karmić co półtorej lub co dwie godziny, aby rozwijał się prawidłowo i nie stracił zbyt wiele na wadze. Nie musisz się przejmować, jeśli w pierwszych dniach życia Twoje dziecko będzie ważyło mniej niż po urodzeniu – jest to całkowicie normalne, a początkowa waga wraca w ciągu kilku dni. Karmienie bywa jednak męczące. Przez złe ułożenie ciała męczy się zarówno mama, jak i dziecko, dlatego warto zadbać o jak największy komfort podczas wykonywania tej czynności. Specjalne poduszki pomogą znaleźć idealną pozycję oraz sprawią, że czas karmienia nie będzie się tak dłużył.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here