Miło jest podzielić się swoją wiedzą z innymi

Jesteś farmaceutką i kochasz swój zawód. Podoba Ci się w nim to, że możesz pomagać ludziom. Znasz się dobrze na lekach, więc możesz powiedzieć, jakiego zamiennika użyć, by był skuteczny. Te jak wiadomo, są znacznie tańsze, a skoro mają identyczny skład, jak te przepisywane przez lekarza specjalistę, to nie ma sensu przepłacać. W aptece można również kupić preparaty własnej roboty na bazie ziół. Pomagają one głównie na problemy trawienne lub są z gatunku herbatek uspakajających.

Niektóre hamują nadmierne wypadanie włosów lub są idealne dla osób, które mają problemy z cerą. Chodzi tu głównie o rozległy trądzik lub nadwrażliwość na znane kosmetyki. Jak sama zauważyłaś, z roku na rok przybywa chorych na alergię skórne. Nie wiadomo czy jest to skutek zanieczyszczenia powietrza i smogu, czy niewłaściwej diety i wszechobecnej chemii w pożywieniu. Jednak problem wciąż narasta i dotyczy zarówno osób młodych, jak i tych w podeszłym wieku.

Zresztą emeryci i renciści stanowią największą grupę Twoich klientów. Pewnie jest to związane z ich wiekiem i chorobami, jakie im towarzyszą. Niemal wszyscy są zmuszeni brać jakieś leki na stałe, bo tak zalecił im doktor. Jedni cierpią na nadciśnienie tętnicze, drudzy mają problem ze stawami i krążeniem, a jeszcze inni mają problemy neurologiczne i muszą wspomagać się preparatami, by pobudzić pamięć. Jednak oni wszyscy mają jednakowe zmartwienia. Pobierają bardzo niskie emerytury, z których starają się jakoś wyżyć. Nie jest to proste, toteż często muszą wybierać, czy za pieniądze kupić lekarstwa- czy jednak przeznaczyć je na jedzenie i rachunki. Gdy nie zażywają przepisanych leków- schorzenia się pogłębiają, a oni trafiają do szpitali. Jest Ci ich żal i jedyne co możesz zrobić, to podpowiedzieć im, których zamienników mogą używać, zamiast przepisanych lekarstw. Oszczędność z tego niewielka, ale dla nich liczy się każdy grosz.

Młode mamy to kolejna grupa, która chętnie odwiedza Twoje miejsce pracy. One pytają najczęściej o preparaty, które można stosować od pierwszych dni życia. Najlepiej, żeby były ziołowe, bo wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo, że zaszkodzą noworodkowi. Poza tym czasem pytają jak pielęgnować dziecko, by nie miało potówek lub podrażnień w okolicach intymnych. Częstym problemem są też owsiki. Doradzasz im wtedy, by najpierw skonsultowały swój przypadek z pediatrą, a dopiero później przyszły po przepisany specyfik. Nie chcesz brać odpowiedzialności za cudze dzieci, gdybyś źle doradziła, miałabyś wyrzuty sumienia.

Ty możesz co najwyżej zasugerować termometr dla noworodka jaki model jest teraz najpopularniejszy lub który żel wybrać, gdy malec zaczyna ząbkować. To są tak zwane neutralne tematy i nie masz obaw, że komuś zaszkodzisz. Jedyne czego nie cierpisz w swojej pracy, to wypełnianie recept. Trzeba przyznać, że ta czynność zajmuje Ci prawie tyle samo czasu, co obsługa klientów. Jednak zdajesz sobie sprawę, iż prowadzenie kart aptecznych jest tak samo ważne, jak sprzedawanie lekarstw. Dzięki nim wiesz, co masz na pólkach i które z nich są już przeterminowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here