pryszcze
fot. pexels.com

Pryszcze to bardzo uciążliwa przypadłość. Nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również mogą sprawiać ból i ogromny dyskomfort. Pryszcze nie dotyczą tylko nastolatków, mogą się również pojawić w wieku dorosłym i skutecznie utrudnić nam codzienne funkcjonowanie. Jak się ich pozbyć? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/jak-pozbyc-sie-pryszczy/

Pryszcze

Pryszcze mogą pojawić się w każdy wiek, również niezależnie od rodzaju cery i naszego stanu zdrowia. Chcąc je wyleczyć zazwyczaj potrzebujemy kilku dni. Nie należy ich wyciskać, gdyż ta czynność może tylko zaszkodzić naszemu wyglądowi, a dodatkowo rozmnożyć bakterie i spowodować, że pryszczy pojawi się więcej.

Jak się ich pozbyć, aby nie wracały? Istnieje kilka sprawdzonych domowych sposobów, które pozwolą ci na zredukowanie obrzęku pryszczy, a także bólu oraz ich wyglądu. Pamiętaj, że jeśli to trądzik, to należy go leczyć u lekarza specjalisty.

Domowe sposoby na pryszcze

Koniecznie wypróbuj pastę z miodu oraz cynamonu, która pomoże ci zwalczyć pryszcze. Zmieszaj miód z cynamonem do uzyskania gęstej pasty, a następnie nałóż ją punktowo na pryszcze i pozostaw na noc. Miód oraz cynamon mają działanie antybakteryjne co powstrzyma rozwój krost. Przez noc twoje pryszcze znacznie się zmniejszą i ich rozwój zostanie zatrzymany!

Czosnek to równie świetny sposób na pryszcze, wystarczy ci ząbek czosnku, który przyłożyć do krosty na 15 minut, a później umyjesz twarz. Czosnek ma w sobie substancje, które działają antybakteryjnie i oczyszczająco. Powtarzaj te zabieg kilka razy.

Kurkuma i olej kokosowy w postaci maseczki również pomogą ci usunąć niechciane krosty. Zmieszaj kurkumę w proszku z olejem kokosowym i nałóż na krostki, a zahamują one dalszy ich rozwój oraz powiększanie się krost!

Pasta do zębów również pomoże ci w walce z pryszczami! Substancje w niej zawarte podsuszą krostę oraz zmiękczą ją. Soda oczyszczona także pomoże ci uratować swój wygląd! Wystarczy nałożyć ją na krostę na 30 minut, po wcześniejszym wymieszaniu jej z wodą.

Przeczytaj też: http://www.takeitizzy.pl/jak-pozbyc-sie-blizn-domowymi-sposobami/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here