Jakie mieszkanie dla 3-osobowej rodziny?

0
3901

Zakup mieszkania to jedna z największych inwestycji, jakich dokonujemy w ciągu całego życia. Aby wybrać lokum najodpowiedniejsze i w pełni dopasowane do naszych potrzeb, warto wziąć pod uwagę kilka elementów, między innymi lokalizację, wielkość czy położenie. Jakie mieszkanie będzie najlepsze dla trzyosobowej rodziny?

Lokalizacja

            Jednym z podstawowych elementów, który powinien decydować o wyborze konkretnego mieszkania, jest jego lokalizacja. Nie można pozwolić sobie na zakup nieruchomości, która znajduje się z dala od centrum, bez sprawnie funkcjonującego transportu publicznego. Biorąc pod uwagę dziecko, które z nami mieszka, nie bez znaczenia będzie także sąsiedztwo przedszkola lub szkoły.

            Lokalizacja ma znaczący wpływ na organizację życia rodzinnego. Lepiej, wykorzystując opcję szybka pożyczka, przeznaczyć na zakup mieszkania nieco więcej środków, aby osiedlić się bliżej strategicznych punktów miasta. Ważny jest łatwy dojazd, możliwość skorzystania z autobusów czy tramwajów, a także dostępność infrastruktury w postaci placówek edukacyjnych i sklepów.

Metraż

            Kolejnym elementem procesu decyzyjnego jest wybranie optymalnego metrażu mieszkania. W tym zakresie nie można przesadzić ani w jedną, ani w drugą stronę. Zbyt małe lokum nie pozwoli na komfortowe życie, zbyt duża powierzchnia z kolei będzie kosztowna w utrzymaniu. Optymalny metraż powinien gwarantować możliwość wydzielenia pokoi dla członków rodziny oraz salonu, który będzie wspólną strefą relaksu.

            Dla trzyosobowej rodziny najbardziej efektywną opcją jest podział mieszkania na co najmniej trzy pokoje, kuchnię i łazienkę. Jedno pomieszczenie będzie dedykowane dziecku, w kolejnym rodzice stworzą swoją sypialnię, a trzeci pokój zamieni się w salon. Biorąc pod uwagę ten rozkład, najlepszym rozwiązaniem będą mieszkania o powierzchni co najmniej 60 m2. Korzystając z możliwości, jakie daje szybka pożyczka, przed zakupem nieruchomości warto poprosić o pomoc projektanta, który wstępnie oszacuje, jaki metraż zaspokoi wszystkie potrzeby rodziny.

Układ

            Układ mieszkania to rzecz poniekąd elastyczna, ponieważ zawsze możemy część ścian wyburzyć, a inne przesunąć. Tak jest tylko w teorii. W praktyce tego rodzaju przeróbka to dodatkowe koszty oraz konieczność wzięcia pod uwagę aspektów technologicznych, ponieważ konstrukcji ścian nośnych nie wolno naruszyć. Warto więc wybierać mieszkania ułożone tak, aby każde pomieszczenie miało zagwarantowaną niezależność. Unikajcie pokoi przechodnich, które znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie.

            Warto także pomyśleć nad jedną istotną zmianą w układzie mieszkania, a mianowicie o połączeniu kuchni z salonem. Dzięki temu zyskacie większą i bardziej funkcjonalną przestrzeń. To rozwiązanie sprawi, że salon optycznie się zwiększy, a korzystanie z niego nawet podczas organizowanych przyjęć będzie bardziej komfortowe. Szybka pożyczka pomoże Wam w wykonaniu niezbędnych prac adaptacyjnych, które pozwolą na dopasowanie układu mieszkania do Waszych oczekiwań.

            Wybór mieszkania, niezależnie czy kupujemy je tylko dla siebie, czy też dla rodziny, to bardzo odpowiedzialne zadanie. Warto wcześniej dokładnie przemyśleć, na jakich elementach zależy Wam najbardziej, aby uniknąć rozczarowań. Z pewnością pomocne będzie skorzystanie z fachowej wiedzy architektów, którzy wskażą, na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania oraz opracują koncepcję, pozwalającą stworzyć dom Waszych marzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here