Jak stworzyć ładny, prosty ogródek

Jeśli dysponujemy miejscem na ogródek, ale nie jesteśmy zapalonymi ogrodnikami, nie posiadamy wiedzy i doświadczenia odnośnie opieki nad poszczególnymi rodzajami roślin, możemy mieć problem ze stworzeniem w nim ładnego zakątka. W takim razie jakimi zasadami powinniśmy się kierować, aby stworzyć ładny ogródek, bez zbędnych udziwnień i ogromnych wydatków?

Nie przesadzaj z ilością ozdób i roślin

Sadzenie bardzo dużej ilości roślin na małej przestrzeni może wydawać się na pierwszy rzut oka dobrym pomysłem na stworzenie kolorowego, pachnącego ogródka, ale w rzeczywistości często się nie uda i efekt będzie po prostu przesadzony. Co za dużo, to niezdrowo – warto do ogródka podejść minimalistycznie, zwłaszcza, jeśli nie dysponuje się dużą wiedzą, czasem czy pieniędzmi.

Kilka ładnych roślin, które nie wymagają ręki doświadczonego ogrodnika do prawidłowego wzrostu, dekoracyjne kamyki bądź inny materiał na przykrycie ziemi i jedna czy dwie ozdoby ogródkowe to zdecydowanie wystarczający zestaw na początek swojej przygody z ogrodnictwem.

Skalniaki czy inne wymyślne konstrukcje lepiej pozostawić specjalistom bądź czekać, aż nabierze się więcej wprawy. Musimy pamiętać, że każda roślina będzie wymagała później pielenia, podlewania i innych czynności, także tego typu elementy świetnie wyglądają, ale też pochłaniają sporo czasu. Szczegółowych informacji na temat różnych sposobów na urządzenie ogródka można szukać na specjalistycznych branżowych blogach, takich jak http://www.e-mar.com.pl/.

Dokładnie wszystko zaplanuj

Robienie czegokolwiek „na wyczucie”, kiedy nie ma się w tym doświadczenia, to zły pomysł. Przed rozpoczęciem pracy nad ogródkiem warto dokładnie rozplanować jakie kwiaty i ozdoby zostaną postawione w którym miejscu. Gatunki kwiatów należy dobrać rozważnie, w zależności od pory roku, nasłonecznienia w danym miejscu i kilku innych czynników. Warto też, aby poszczególne rośliny nie gryzły się ze sobą kolorystycznie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby szukać inspiracji w Internecie. Łatwo jest znaleźć zdjęcia konkretnych aranżacji, które pozwolą nam mniej więcej ustalić, co jest w naszym guście i co sprawdzi się na przestrzeni, którą dysponujemy. Warto posiłkować się przy tym konkretną wiedzą, dostępną m.in. tutaj: http://www.e-mar.com.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here