codzienna pielęgnacja włosów

Odpowiednia pielęgnacja włosów to nie tylko dbanie o to, by były czyste i dobrze ułożone. Na ich stan oraz wygląd ma wpływ bardzo wiele czynników. Tymczasem wiele osób nie wie, jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja, przez co popełnia wiele błędów. Warto więc przyswoić sobie kilka prostych zasad, które pozwolą zadbać o włosy i dodadzą im blasku!

Wraz z wiosną czas na zmiany!

Większość kobiet wiosną lubi zmienić coś w swoim wyglądzie. Najczęściej tą odmianą jest nowa fryzura. Zmiana koloru, ostre cięcie czy nawet samo podcięcie końcówek i zupełnie inne ułożenie może pomóc przywitać wiosnę w zupełnie nowej odsłonie. Doskonałą inspiracją w tym czasie są wszelkiego rodzaju zestawienia modnych fryzur, takie jak tutaj https://www.moment.pl/l/modne-fryzury-damskie-na-2020-rok/.  Krótki opis tego co będzie w modzie, pozwoli łatwiej znaleźć idealną fryzurę dla siebie.

Należy jednak podkreślić, że zmiana fryzury to jedno, a odpowiednia pielęgnacja włosów to już coś zupełnie innego. O ile po wyjściu od fryzjera, Twoje włosy będą prezentować się zjawiskowo, o tyle już po kilku dniach mogą stracić swój nietuzinkowy efekt. Aby tak się nie stało, musisz zadbać odpowiednio o swoje włosy. Pomocne w tym będzie przestrzeganie podstawowych zasad pielęgnacji.

Pielęgnacja włosów dobrana do pory roku

Zimą włosy chowamy pod czapkami, jednak osoby z dłuższymi kosmykami każdego dnia narażają je na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Mroźny wiatr, deszcz czy śnieg mają negatywny wpływ na kondycję naszych włosów. Dlatego też o każdej porze roku trzeba o nie odpowiednio dbać. Warto jednak zaznaczyć, że wiosną czy latem potrzebują one zupełnie innej opieki niż jesienią, czy zimą. Odpowiednio dobrane sposoby pielęgnacji pozwolą zachować włosy w nienagannym stanie.

Jeśli planujesz ślub, również warto zadbać o swoje włosy już na kilka miesięcy przed taką ceremonią. Odbudowa i regeneracja włosów to proces dość długi, dlatego też w takich sytuacjach warto wprowadzić czym prędzej podstawowe zasady pielęgnacji, jednocześnie korzystając z profesjonalnych zabiegów w salonach. W końcu ślub to ogromne wydarzenie, które wiąże się z różnymi przygotowaniami. W sieci znajdziesz wiele poradników, w których opisywane jest między innymi to, na co zwrócić uwagę planując ślubny manicure, makijaż czy fryzurę. W takich artykułach znajdziesz z pewnością również informacje o odpowiedniej pielęgnacji domowej.

Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja?

Przy codziennej pielęgnacji nie możemy zapominać o włosach. Poświęcając im każdego dnia po kilkanaście-kilkadziesiąt minut, możemy w krótkim czasie zobaczyć spektakularne efekty. W czasie codziennej pielęgnacji niezwykle ważne jest:

  • delikatne mycie włosów i skóry głowy sięgając po delikatne szampony, a jeśli to możliwe myć włosy co drugi dzień,
  • delikatne rozczesywanie włosów codziennie rano i wieczorem, a jeśli zachodzi taka potrzeba to częściej, pamiętając o tym, by zaczynać od końcówek,
  • dbanie o odpowiednie nawilżenie i odżywienie końcówek, stosując odpowiednie olejki oraz pamiętając o regularnym podcinaniu,
  • stosowanie odpowiednio dobranych odżywek oraz maseczek – odżywki nakładamy po każdym myciu, a maseczki stosujemy raz w tygodniu,
  • dbanie o skórę głowy poprzez regularne złuszczanie martwego naskórka oraz odpowiednie nawilżenie skóry.

Jeśli zastosujesz się do tych podstawowych zasad, możesz być pewna, że w krótkim czasie zauważysz różnicę. Twoje włosy staną się miękkie, lśniące i pełne życia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here