Stomatologia estetyczna

Skorzystanie z usług stomatologii estetycznej sprawia, że nie tylko nasz uśmiech jest piękniejszy, ale i samopoczucie. Obecnie jest wiele nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym nawet rozległe ubytki mogą zostać skorygowane. Efekt ostateczny jest trwały, a do tego naturalny. Które zabiegi są najczęściej wykonywane?

Najczęściej wykonywane zabiegi stomatologii estetycznej

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów, należy do najpopularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej. Korzystają z niego zarówno osoby, które posiadają przebarwienia, które powstały na skutek picia herbaty lub palenia tytoniu, jak i osoby, które posiadają z natury żółtą kość zębową.

Metod wybielania zębów jest dostępnych kila, wybór jest uzależniony od preferencji pacjenta oraz budżetu. Najnowocześniejsza metoda, która pozwala w szybki sposób osiągnąć zadowalający efekt jest wybielanie za pomocą specjalnej lampy. Efekty po zabiegu zazwyczaj utrzymują się przez 2 lata, ale to zależy od nawyków osoby, poddanej wybielaniu zębów.

Kolejną skuteczną metodą wybielania zębów, są indywidualne nakładki na zęby, do których nakładany jest żel wybielający. Ta metoda nie daje natychmiastowego efektu, zazwyczaj należy na niego poczekać około 14 dni. Polega na stosowaniu nakładek, wypełnionych żelem na noc.

Przeczytaj też: http://www.takeitizzy.pl/yerba-mate-czy-faktycznie-pomaga-pozbyc-sie-zbednych-kilogramow/

Licówki na zęby

Licówki są to nakładki porcelanowe lub kompozytowe na zęby, które charakteryzują się swoją niesamowitą grubością, są ultra cienkie. Pozwalają zamaskować wszelkie niedoskonałości, na przykład diastemę między zębami, zęby które są zbyt krótkie, w stosunku do pozostałych lub ubytki po urazach. Licówki porcelanowe, są najdroższą odmianą, ale są bardzo trwałe. Nosi się je zazwyczaj 15 lat.

Bonding

Bonding wykonywany jest w celu kamuflowania niedoskonałości zębów. Jest to metoda tańsza oraz mniej inwazyjna od licówek. Polega wyłącznie na wypełnianiu kompozytem ubytków zębów, zostaje nadany im nowy kształt. Dodatkowo pozwala uzyskać bielszy wygląd zębów. Przed podjęciem decyzji o bondingu, należy wiedzieć że po około 4-5 latach wypełnienie kompozytowe, należy wymienić.

Źródło: https://www.pretty-perfection.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here