Myjki ultradźwiękowe – do sterylizacji w gabinetach kosmetycznych

0
738

Wszystkie zabiegi wykonywane w centrach odnowy biologicznej i salonach kosmetycznych powinny odbywać się w warunkach sterylnych i całkowicie bezpiecznych. Zagwarantować je mogą myjki ultradźwiękowe – urządzenia wykorzystywane do sterylizacji różnego typu przedmiotów – w tym również narzędzi manualnych. Szczypce, pilniki, pincety oraz inne bardziej skomplikowane przedmioty – możesz dokładnie wysterylizować, używając urządzenia z mechanizmem ultradźwiękowym. Poniżej rozwiniemy ten temat, doradzając w jakie funkcje powinna być wyposażona myjka wysokiej klasy

Woda + dźwięk = czyli najnowsza technologia w służbie czystości

Czy połączenie oddziaływania za pomocą wody i dźwięku ma w ogóle sens? Jak najbardziej. Przede wszystkim – należy podkreślić, że samo wykorzystanie wody (wraz ze środkami czyszczącymi) okazuje się często niewystarczające. Mieszanka taka nie jest w stanie oczyścić wszystkich powierzchni, ani tym bardziej dotrzeć do miejsc trudno dostępnych, zakamarków, rowków lub wgłębień.

O wiele lepiej wypadają urządzenia stosujące nie tylko płyny myjące, ale również technologię ultradźwięków. Jej zadaniem jest rozprowadzić cząsteczki po całej powierzchni, powodując zjawisko „ścierania brudu”. W rezultacie sterylizacja wykonywana za pomocą myjek ultradźwiękowych jest na najwyższym poziomie. Trudno dostępne miejsca zostają oczyszczone z wszystkich zabrudzeń i drobnoustrojów.

Działanie myjek ultradźwiękowych

Kluczowy jest mechanizm generowania dźwięków, których częstotliwość wynosi ponad 20 tys. Hz. Jest to zakres niesłyszalny dla ludzkiego ucha, jednak bardzo użyteczny w czasie sterylizacji. Wprawione w ruch cząstki wody i płynu myjącego (wraz ze zmieniającym się ciśnieniem oraz odpowiednio dobraną temperaturą) wytwarzają mikro-pęcherzyki, które (za sprawą zjawiska kawitacji) ulegają implozji. Powstająca wówczas energia jest wykorzystywana do szorowania i usuwania brudu.

Jest to mechanizm idealnie sprawdzający się w czasie czyszczenia przedmiotów o nieregularnych kształtach – jak choćby urządzeń kosmetycznych lub biżuterii – które dopiero za sprawą zjawiska kawitacji są w stanie odzyskać swój zupełni czysty, nienaruszony stan.

Myjka ultradźwiękowa – dodatkowe funkcje i udogodnienia

Jeśli zależy ci na odnalezieniu urządzenia wytrzymałego i odpornego na działanie wilgoci – polecamy modele wykonane ze stali nierdzewnej. Są przeznaczone do używania także w pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgoci.

Możliwość wyboru spośród kilku programów oraz regulacja czasu również są przydatne. Wiele urządzeń pozwala na regulację w zakresie od 90 do nawet 480 (lub więcej) sekund. Ponadto, przydatna okazuje się możliwość podgrzewania wody w zbiorniku, dedykowana do czyszczenia wyjątkowo uciążliwych przedmiotów.

Myjka ultradźwiękowa w dobrej cenie powinna być również wyposażona w odpowiednio duży zbiornik na myte przedmioty. Warto zwrócić uwagę, czy jego rozmiar będzie odpowiadał twoim zamierzeniom. Często wybierane są maszyny ze zbiornikiem o pojemności 750 ml. Są stosowane między innymi w celu dezynfekcji przyrządów manualnych lub innych o podłużnych kształtach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here