Liposukcja brzucha - na czym polega i ile kosztuje

Tłuszcz – nie chcemy go, powoduje u nas stany depresyjne, jesteśmy przez niego ospali, ociężali. Sprawia, że sylwetka jest jest daleka od ideału. Na szczęście jest sposób, aby pozbyć się tkanki tłuszczowej. To tzw. liposukcja brzucha, ud, a także podbródka. Sprawdźmy na czym ona polega i jaki jest jej koszt.

Koszt liposukcji

Jeżeli zdecydujemy się na taką metodę, to musimy sobie zadawać sprawę, że nie jest ona tania (nie jest finansowana NFZ). Na całkowity koszt wpływa zarówno wielkość powierzchni zabiegowej, jak i ilości nagromadzonej tkanki. Wpisując w internecie hasło: liposukcja cena , wyskoczą nam spore kwoty. Znacznie większe niż są te za odsysanie tłuszczu brzucha niż z uda czy wspomnianego wyżej podbródka.

Zapłacimy nawet od 8000 do 10 000 zł! Dlaczego tak dużo? Bo trzeba wliczyć jeszcze m.in. pierwszą konsultacja z chirurgiem, którego zadaniem jest zakwalifikowanie pacjenta do zabiegu. Poza tym niezbędne będzie zrobienie badań, chociażby morfologii krwi, aby ocenić stan zdrowia (koszt około 100 zł). Oczywiście to nie wszystko. Wynajem sali operacyjnej, praca anestezjologa też swoje kosztuje. Jeżeli więc ma być przeprowadzona liposukcja cena zabiegu przyprawi niektórych o zawrót głowy.

Jak przebiega zabieg?

Odsysanie tłuszczu wykonuje się za pomocą specjalnych metalowych kaniul. Umieszcza się je w małych nacięciach skóry. W ten sposób następuje na rozbicie tkanki. Stosuje się tutaj znieczulenie miejscowe, przewodowe albo czasem także ogólne.

Sam czas trwania wynosi od 1 do maksymalnie 2 godzin. Znacznie dłuższa jest niestety rekonwalescencja. Odbywa się ona aż przez tydzień, choć zdarza się, ze wystarczy na to 5 dni. Wiele tu zależy od rodzaju liposukcji (klasyczna czy infradźwiękowa).

Jak przygotować się do zabiegu?

Uwaga! Zanim zostanie przeprowadzony zabieg o nazwie liposukcja brzucha, lekarz medycyny estetycznej przygotuje niezbędną, odpowiednią dokumentację fotograficzną. Co więcej, zaznaczy też na skórze pacjenta szczegółowy obszar, gdzie ma być wykonana liposukcja. Resztę robi doświadczony chirurg. W trakcie swojej skomplikowanej pracy może on odessać nawet 1 litr tłuszczu na godzinę! Sporo prawda?

Są jednak pewne przeciwwskazania. Nie każdy skorzysta z takiej metody. Ludzie, którzy są np. chorzy na cukrzycę i mają żylaki muszą o liposukcji brzucha zapomnieć. Podobnie ci ze schorzeniami

układu krążenia, serca czy zaburzeniami krzepnięcia krwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here