trądzik
fot. Pixabay.com

Trądzik jest schorzeniem, które pojawia się najczęściej w wieku młodzieńczym, odbierając wielu młodym ludziom poczucie pewności siebie i wpędzając ich w kompleksy. Jak więc pozbyć się tej choroby skóry? Jak sobie z nią radzić?

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/tradzik-jak-pozbyc-sie-problemu/

Dlaczego powstaje trądzik?

Powstawanie trądziku jest związane z nadmiernym wydzielaniem sebum przez skórę. Najczęściej ten problem dotyczy twarzy, ale trądzik może również pojawiać się na klatce piersiowej, ramionach, szyi. To właśnie sebum powoduje zatkanie porów w skórze. A samo wydzielanie sebum jest spowodowane tym, że gruczoły łojowe przestały prawidłowo pracować.

Trądzik możemy podzielić na różne rodzaje. Najczęściej dotyka nas trądzik pospolity, zwany także młodzieńczym. W nastoletnim wieku w organizmie trwa prawdziwa burza hormonów. Ich stężenie rośnie, a nadmiernie produkowany w tym czasie łój prowadzi do powstawania zaskórników i innych zmian skórnych. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze stres i zła dieta, o co w młodzieńczym wieku nietrudno i przepis na problemy skórne mamy gotowy. Stan zapalny, który powstaje w skórze, uwidacznia się w postaci grudek i krostek.

Inną i poważniejszą odmianą trądziku jest trądzik różowaty, który przejawia się w postaci wykwitów rumieniowych. Wymaga on bardzo dokładnej i odpowiednio dostosowanej pielęgnacji cery. Ten rodzaj trądziku jest dość późny – występuje po 30. roku życia i dotyka głównie kobiety. Leczy się go przede wszystkim antybiotykami. Poza tym zmiany trądzikowe mogą dotknąć nawet noworodki. U nich najczęściej występuje w 3 tygodniu życia. W ich przypadku z czasem zmiany ustąpią samoistnie. Jeśli jednak będą się nasilać, należy skontaktować się z lekarzem.

Sposoby na pozbycie się trądziku

Aby skutecznie pozbyć się trądziku trzeba dobrze zaopiekować się całym swoim organizmem. A więc zmiana diety, aktywność fizyczna i rzucenie palenia to niezbędne kroki do tego, aby się z nim uporać. Poza tym odpowiednia higiena twarzy to podstawa. Dokładne jej oczyszczanie, przemywanie rano i wieczorem specjalnym żelem, a następnie nawilżanie i odżywianie przy pomocy kremu o tonizujących i antybakteryjnych właściwościach to zabiegi, których nie możemy pomijać. W aptekach znajdziemy kremy przeciwtrądzikowe, maść z cynkiem, mydła siarkowe, które pomogą w walce z trądzikiem.

Zobacz też: http://www.takeitizzy.pl/najlepsze-sposoby-na-oszczedzanie-pieniedzy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here