Pościel dla malucha

Kompletowanie wyprawki dla pierwszego dziecka wiąże się z niepewnością i stresem. Doświadczeni rodzice mają w tej materii zdecydowaną przewagę, ponieważ sami sprawdzili już dokładnie, czego tak naprawdę potrzebuje małe dziecko, co się przyda, a co jest tylko zbędnym gadżetem. Nie warto przy wyborze elementów wyprawki kierować się impulsem. Dziecięce akcesoria nie są tanie, więc każdą rzecz należy dobrze przemyśleć. Jest wiele pięknych akcesoriów, które kuszą nowoczesnym wyglądem i obiecują niesamowite zastosowania, ale prawda jest taka, że maluch potrzebuje naprawdę niewielu rzeczy. Ważne, aby to co wybierzemy było solidne, dobre jakościowo i bezpieczna dla dziecka.

Elementem, w który na pewno należy się zaopatrzyć, jest pościel dziecięca. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że będzie to jedno z najłatwiejszych zadań, podczas żmudnej wędrówki po sklepach. Nic bardziej mylnego. Efektownych i przepięknie się prezentujących kompletów bielizny pościelowej jest wiele. Należy jednak pamiętać, że pościel to nie tylko ładny wzorek i modny kolor. Idealna pościel dla noworodka to taka, która jest wykonana z materiałów najlepszej jakości, nie niszczy się przez długi czas i jest odporna na spieranie.

Najlepsza pościel wykonana jest ze stuprocentowej bawełny. Łatwo znaleźć informację o użytych surowcach na metce czy opakowaniu lub dopytać o to sprzedawcę. Natomiast mało kto pamięta, że równie ważne jak powłoczka, jest wypełnienie pościeli. To ono znacząco wpływa na ciężar i właściwości kołderki czy poduszki. Głównym wyznacznikiem, jakim powinniśmy się kierować jest to, czy dany model nie będzie powodował reakcji alergicznych u naszego dziecka.

Kolejną kwestią jest wytrzymałość i to, ile kompletów pościeli dla noworodka jest właściwie potrzebne na samym starcie. Wiadomo, że pościel to ogólnodostępny produkt i można zawsze dokupić komplet, gdy zajdzie taka potrzeba. Pamiętamy jednak o tym, że kołderka bardzo wysokiej jakości to spory wydatek. Jeśli już decydujemy się na jej zakup, powinna służyć dziecku nawet przez kilka lat. Nie ma sensu kupować pościeli w najmniejszym rozmiarze, ponieważ dziecko szybko z niej wyrośnie. Wybierajmy raczej renomowanych producentów, wówczas zyskamy pewność, że zakup jest solidny i trwały. Pościel wymaga przecież częstego prania. Dziecko poci się, czasem zabrudzi łóżko podczas jedzenia lub gdy nocą przesiąknie pieluszka. Warto posiadać dwa egzemplarze pościeli właśnie na czas czyszczenia. Zwróćmy też uwagę na właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybicze tkanin- porządna pościel, posiada i takie.

Dopiero, gdy ustalone zostaną powyższe kwestie, można wybrać się na zakupy. Oczywiście wysoka jakość i standard nie wykluczają pięknego wyglądu. Rodzice często chcą, aby wyposażenie dziecięcego pokoju było jednolite i pasowała do wystroju całego mieszkania. Szukają modnych i nowoczesnych rozwiązań. Na rynku można znaleźć naprawdę stylową pościel dla dziecka, nie ustępuje ona designem zwykłym, „dorosłym” pościelom. Posiada modne kolory, nowoczesne wzornictwo i solidne wykończenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here