Wyprawka dla noworodka

Pierwsza ciąża to szczególny okres w życiu każdej kobiety. Dla kobiety ciąża to czas naznaczony zarówno radosnym oczekiwaniem jak i nieustającym niepokojem. Z jednej strony cieszymy się, że na świat przyjdzie nasze pierwsze dziecko, z drugiej jednak – obawiamy się porodu i nieuchronnych zmian, które nastąpią w naszym życiu.
Kiedy kobieta zobaczy na teście ciążowym dwie kreski jest zwykle w wielkim szoku i dopadają ją wątpliwości czy poradzi sobie z wyzwaniem, jakim jest macierzyństwo. Kiedy jednak pierwsze emocje opadną, a ciążowy brzuszek z miesiąca na miesiąc staje się coraz większy, przychodzi moment, kiedy przyszła mama staje przed wyzwaniem, jakim jest zakup wyprawki dla noworodka.
Zakup wyprawki dla dziecka wydaje się być z pozoru prostym i miłym zadaniem. Kiedy jednak przyszła mama wchodzi do sklepu dziecięcego i dostrzega, jak wielki jest wybór produktów okazuje się, że zakup wyprawki dla noworodka to prawdziwe wyzwanie. Półki sklepowe uginające się od niemowlęcych produktów sprawiają, że przyszła mama traci wiarę w swoje możliwości. W jej głowie kłębią się miliony pytań o to, jaki rozmiar ubranek, jakie pieluszki, czy warto kupować smoczek i butelki oraz jakie kosmetyki dla noworodka Wyprawka dla maluszka jest sprawą niezwykle ważną, biorąc pod uwagę fakt, że świeżo upieczona mama ma marne szanse na wycieczki po sklepach.
Przed pójściem na zakupy warto zatem zadać sobie pytanie o to, jakie są potrzeby przyszłej mamy. Jeśli kobieta planuje karmić piersią trzeba zainwestować we wkładki laktacyjne, laktator i maść do sutków. Jeśli jednak przyszła matka nie chce lub nie może karmić piersią powinna kupić kilka butelek oraz niedużą paczkę mleka modyfikowanego. Ubranka dla noworodka należy kupić w najmniejszym rozmiarze i co ważne – nie kupować ich dużo, gdyż maluszki bardzo szybko rosną.
Bardzo ważnym punktem jest zakup pieluch, gdyż noworodek zużywa ich zdecydowanie więcej niż kilkumiesięczne dziecko. Przy zakupie pieluch warto zainwestować w droższe, markowe produkty, które będą odpowiednio odprowadzać wilgoć i chronić maluszka przed podrażnieniami.
Zwykle najwięcej trudności sprawia przyszłej mamie zakup kosmetyków dla noworodka. W drogeriach i w aptekach posiadają niezmierzoną ilość chusteczek nawilżanych, szamponów, balsamów i oliwek przeznaczonych dla maluszków. Przy wyborze kosmetyków warto kierować się nie tylko ceną i ładnym opakowaniem, ale przede wszystkim – ich składem.
W początkowej pielęgnacji noworodka powinno się używać produktów hipoalergicznych, których skład jest najbardziej naturalny. Należy unikać sztucznych środków zapachowych, konserwantów i barwników, gdyż mogą one podrażniać wrażliwą skórę dziecka, powodować wysypki i być przyczyną niemowlęcego płaczu. Do przemywania i pielęgnacji skóry należy używać środków, które w swoim składzie zawierają substancje nawilżające i łagodzące. Dobrym wyborem jest zakup oliwki dla dzieci, która wspiera regenerację oraz nawilża i natłuszcza skórę dziecka. Kompletując wyprawkę dla dziecka warto też zaopatrzyć się w krem chroniący przed odparzeniami, gdyż pupa noworodka jest na nie bardzo podatna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here