Nowoczesne palety plastikowe coraz chętniej stosowane

Nowoczesne technologie, bardzo dobre materiały, dostosowanie do potrzeb klienta. Tak dziś wygląda produkcja palet plastikowych. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej firm inwestuje w ten właśnie środek transportu i magazynowania.

Plastik kontra drewno

Jeszcze do niedawna na rynku królowały palety drewniane. Mają one niezaprzeczalne zalety. Są tanie, łatwo je zrobić i naprawić, a po użyciu bez problemu zutylizować lub wykorzystać w nietypowy sposób.Gdy na rynek wkroczyły plastikowe palety, szybko okazało się, że one także znakomicie się sprawdzają w praktyce. Co więcej, użytkownicy zobaczyli, że w wielu zastosowaniach plastikowe palety są dużo lepsze i funkcjonalniejsze od drewnianych.Tworzywo sztuczne nie nasiąka wodą, jest odporne na większość chemikaliów, a także bez problemów daje się myć i dezynfekować. Te zalety szybko wykorzystały firmy z branży spożywczej i farmaceutycznej. Produkcja palet plastikowych ciągle wzrasta. Zwiększa się także różnorodność dostępnych modeli. Można zdecydowanie lepiej dobrać odpowiedni rodzaj palety do potrzeb. Co więcej, palety mają ustandaryzowane wymiary, co jest niebagatelnym autem w magazynie czy przy automatyzacji produkcji.

Plastikowe palety bezpieczniejsze i ekologiczne

Stosowanie palet z tworzyw sztucznych jest bezpieczniejsze od drewnianych. W produkcji palet drewnianych wykorzystywane są gwoździe, które mogą narazić obsługującego paletę na urazy. Zagrożeniem są także naturalnie występujące w drewnie drzazgi. Tych problemów nie ma przy paletach plastikowych. Palety z tworzyw sztucznych są też bardzo wytrzymałe, a udźwig porównywalny z paletami drewnianymi.Obecnie sporo uwagi zwraca się na ekologię. Na pewno w pierwszej chwili większość osób będzie uważać palety drewniane za bardziej ekologiczne. Okazuje się jednak, że niekoniecznie tak jest. Palety z tworzyw sztucznych mogą służyć przez wiele lat. Przewiduje się, że można je użytkować co najmniej 10 lat. Po wykorzystaniu lub uszkodzeniu poddaje się je recyklingowi, w którym można wytworzyć nowe palety.Ponieważ palety plastikowe są o około 30% lżejsze od drewnianych, transport staje się nie tylko tańszy, ale i mniej uciążliwy dla środowiska, ponieważ zużycie paliwa będzie mniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here