Jaki stolik wybrać do kawiarni

Meble należy wybierać i kupować zawsze zgodnie z ich konkretnym przeznaczeniem. Nawet takie stoły, niby wyglądające dość podobnie, potrafią sprawdzać się w różnych, często zupełnie odmiennych warunkach. Jeśli chodzi o stoliki do kawiarni, z całą pewnością powinny być one funkcjonalne, ergonomiczne, estetyczne i wygodne dla użytkowników. Dopasowanie do stworzonego już otoczenia też ma znaczenie. Stół musi wpasować się w aranżację kawiarni. W przeciwnym wypadku wprowadzi do niej chaos, który na pewno nie będzie sprzyjać gościom.

Często jest tak, że właściciel nowej kawiarni kupuje lokal, od razu zaczyna go przekształcać i aranżować, zapominając o rzeczy najważniejszej, czyli o stworzeniu dokładnego projektu obiektu. Bez niego nie ma co czynić dalszych kroków. Nawet o lokalizacji stolików trzeba pomyśleć dużo wcześniej – na etapie projektowania powinno się ustalić dla nich konkretne miejsca, w których później się je ustawi. A jak to zrobić? Otóż stoliki z założenia wyznaczają miejsca do siedzenia dla gości. Muszą być zatem odpowiednio oświetlone, a jednocześnie tak ustawione, by klienci wzajemnie sobie nie przeszkadzali. Należy je też równomiernie rozstawić po lokalu, wyznaczając między nimi równe odległości. Aranżacja kawiarni musi charakteryzować się spójnością, ładem i schludnością. Tylko wtedy stworzy się w niej przytulną atmosferę.

Stoliki do kawiarni różnią się od siebie m.in. wielkością. O tym, ile osób zdoła przy nich usiąść, często decyduje kształt. Okrągłe stoliki są dość często wybierane do kawiarni, restauracji i innych lokali gastronomicznych. Przy nich wszyscy goście mogą zająć „równe” miejsca – nikt nie jest oddalony od pozostałych, dzięki czemu nikt nie czuje się gorszy czy pominięty. Z drugiej jednak strony okrągły stół nie pomieści przy sobie wielu osób – takie meble przeznaczone są dla maksymalnie sześciu czy ośmiu gości. Należy zatem wziąć te wszystkie aspekty pod uwagę i zastanowić się nad tym, kto najczęściej będzie odwiedzać kawiarnię. Jeśli ma być ona punktem kierowanym do rodzin z dziećmi, być może lepiej zdecydować się na kwadratowe stoliki, jeśli natomiast jej gośćmi mają być głównie pary i znajomi – okrągłe stoły okażą się strzałem w dziesiątkę.

Dobór mebli do lokali gastronomicznych wbrew pozorom może mieć ogromne znaczenie. Nawet takie stoliki do kawiarni potrafią w efektowny sposób udekorować przestrzeń, zastępując tutaj często zbędne dodatki, takie jak kwiaty doniczkowe czy rzeźby. Trzeba jednak zapłacić za nie trochę więcej, by tak właśnie się stało.

Źródło: https://www.scandishop.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here